ابزار سطل رنگ در فتوشاپ

ابزار سطل رنگ در فتوشاپ

در ادامه‌ی آشنایی با ابزارهای طراحی در این نوشته قصد داریم با یک گروه از مجموعه ابزارها که برای رنگ‌آمیزی استفاده میشن آشنا بشیم. با کمک این ابزار سطل رنگ (Paint bucket) می‌تونیم در محدوده موردنظر رنگ یا رنگ‌های دلخواه رو باحالت‌های متنوع اعمال کنیم.

ابزار سطل رنگ در فتوشاپ

ابزار سطل رنگ (Paint bucket)

این ابزار سطل رنگ نام داره و برای رنگ‌آمیزی یکباره یک ناحیه و یا یک ناحیه هم رنگ استفاده می شه. این ابزار در مجموعه ابزار Paint Bucket Tool قرار داره و کلید میانبر این ابزار shif+G هستش، به کمک ابزار سطل رنگ می‌تونیم رنگی رو که به‌عنوان رنگ زمینه انتخاب شده روی محدوده دلخواهی از تصویر خودمون اعمال کنیم. دقت کنید که این ابزار مثل ابزار Magic Wand با شناسایی رنگ‌های مشابه رنگ قسمت کلیک شده در اون محدوده اعمال می‌شه که با تغییر مقدار Tolerance در نوار Option ابزار سطل رنگ می‌شه این محدوده رنگ‌های مشابه رو افزایش یا کاهش داد.

اگر بوم سفید رنگی رو ایجاد کنیم و بعد بخوایم اون رو به رنگ دیگه‌ای تغییر بدیم می‌تونیم بعد از انتخاب رنگ موردنظر در Foreground (رنگ پیشین) ابزار سطل رنگ رو انتخاب کرده و با کلیک بر روی بوم این رنگ رو به‌صورت یکدست بر روی بوم بپاشیم.

نوار option ابزار سطل رنگ

ابزار سطل رنگ در فتوشاپ

کار با ابزار سطل رنگ همین‌جا تموم نمیشه، با هم نگاهی هم به نوار آپشن این ابزار بندازیم و ببینیم چه امکاناتی در اختیار ما گذاشته:

به‌صورت پیش‌فرض، ابزار سطل رنگ از رنگ پیش‌زمینه برای اعمال رنگ‌آمیزی استفاده می‌کنه ولی می‌تونیم بعد از انتخاب این ابزار، از نوار ابزار به‌جای گزینه‌ی Foreground از گزینه‌ی Pattern استفاده کنیم Pattern یا همون الگو در واقع نقش‌هایی هستن که میتونن جلوه‌های زیبایی رو به کارمون بدن؛ که به‌صورت کامل توضیح خواهیم داد.

در گزینه‌ی Mode که یک منوی کشویی هست می‌تونیم حالات مختلف رنگ رو انتخاب کنیم و با استفاده از گزینه‌ی Opacity هم میزان غلظت رنگ رو تعیین می‌کنیم، هرچه درصد بالاتر باشه، رنگ بیشتری استفاده میشه و درنتیجه کار پررنگ‌تر خواهد بود.

رنگ‌آمیزی با الگو (pattern) در فتوشاپ

ابزار سطل رنگ در فتوشاپ

یکی از راه‌ها برای اینکه بتونیم یک بوم رو با استفاده از یک الگو رنگ کنیم، انتخاب ابزار سطل رنگ و سپس انتخاب مقدار pattern از نوارابزار گزینه هست.

در کنار منوی بازشو یک مربعی مشاهده میشه که یک فلش داره (اگر گزینه‌ی Pattern رو انتخاب کنیم این مربع فعال میشه) و با کلیک بر روی فلش، یک پنجره شبیه پنجره بالا برای شما به‌صورت منوی بازشو نمایش داده میشه. البته ممکنه که الگوهایی که برای شما نمایش داده میشه با تصویر بالا متفاوت باشه.

یکی از الگوها رو انتخاب می‌کنیم و بر روی بوم کلیک می‌کنیم، می‌بینم که نوع رنگ‌آمیزی برحسب نوع الگویی که تعیین کردیم انجام میشه.

امیدوارم این اموزش برای شما مفید واقع شده باشه در آموزش بعدی ابزار گرادیانت که در همین ابزار (Paint Bucket Tool) قرار داره رو بررسی خواهیم کرد.

جدیدترین های بلاگ

تفاوت Opacity با Fill در لایه‌های فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Opacity-Fill-5.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۷ ۱۷:۰۰:۵۲۲۰۱۸-۰۳-۰۷ ۱۶:۴۱:۱۷تفاوت Opacity با Fill در لایه‌های فتوشاپپنل لایه ها در فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/layers-5.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۶ ۱۷:۱۸:۰۶۲۰۱۸-۰۳-۰۶ ۲۲:۲۹:۰۶پنل لایه ها در فتوشاپگروه ابزار Smudge در فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Smudge-1-5.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۵ ۱۷:۰۰:۱۲۲۰۱۸-۰۳-۰۷ ۱۱:۱۴:۲۹گروه ابزار Smudge در فتوشاپابزار گرادینت در فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/gradiant-5.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۴ ۱۷:۰۰:۵۲۲۰۱۸-۰۳-۰۴ ۱۶:۰۹:۱۰ابزار گرادینت در فتوشاپابزار سطل رنگ در فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Paint_Bucket_Tool-5.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۳ ۱۶:۵۹:۵۲۲۰۱۸-۰۳-۰۳ ۱۷:۳۸:۲۹ابزار سطل رنگ در فتوشاپ

اطلاع از جدیدترین مقالات irprogram:

نوشته ابزار سطل رنگ در فتوشاپ اولین بار در irprogram. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *