ابزار گرادینت در فتوشاپ

ابزار گرادینت در فتوشاپ

از تکنیک‌های جذاب فتوشاپ برای رنگ‌آمیزی طرح‌های مختلف استفاده از ترام رنگ در قالبی به نام ابزار گرادینت هستش که به ما این امکان رو میده که یه سطح رنگ که خودش از چندین رنگ ایجاد شده رو به وجود بیاریم و طرح‌های بسیار زیبا با سایه‌های متنوع و دل‌چسب خلق کنیم. در ادامه به بررسی دقیق‌تر این ابزار و شرح نوار آپشن اون می‌پردازیم.

ابزار گرادینت در فتوشاپ

ابزار گرادینت (Gradient)

کلید میانبر این ابزار G هست در واقع ابزار Gradient در فتوشاپ، یک گرافیک به‌منظور ایجاد سایه هستش که به‌وسیله‌ی ترکیب رنگ‌ها و انتخاب یک رنگ شروع‌کننده و یک رنگ پایان دهنده ، می‌تونیم در رنگ‌ها عمق ایجاد کنیم و یا جذابیت بیشتری به رنگ‌ها ببخشیم.

در بخش تعیین رنگ می‌تونیم دو تا رنگ انتخاب کنیم و سپس مکان نمای موس رو بر روی بوم‌رنگی که ایجاد کردیم ببریم، در یک جای صفحه کلیک می‌کنیم، کلیک رو نگه‌داشته و در جای دیگر رها می‌کنیم تا گرادینت اعمال بشه.

اگر بخوایم گرادینت در یک لایه‌ی جداگانه ساخته بشه، باید ابتدا در پنل layers، یک لایه جدید بسازیم.

شرح نوار آپشن گرادینت:

ابزار گرادینت در فتوشاپ

نوع گرادینت

در نوار ابزار گزینه گرادینت پنج آیکن وجود داره که می‌تونیم با استفاده از اون‌ها نوع گرادینت رو مشخص کنیم.

  • linear gradient یک gradient خطی ایجاد می‌کنه.
  • radial gradient یک گرادینت دایره‌ای ایجاد می‌کنه.
  • angle gradient یک گرادینت زاویه‌ای ایجاد می‌کنه؛ یعنی از یک زاویه با رنگ شروع‌کننده، شروع می شه و ۳۶۰ درجه دور می زنه، سپس با رنگ تمام‌کننده، به پایان می رسه.
  • reflected gradient یک گرادینت انعکاسی می سازه.
  • diamond gradient یک گرادینت به شکل الماس ایجاد می‌کنه.

ویژگی mode: مود گرادینت را در این قسمت می‌تونیم تنظیم کنیم.

ویژگی opacity: میزان کدری گرادینت اعمال‌شده رو در این قسمت تنظیم می‌کنیم.

ویژگی reverse: جای رنگ‌های شروع و پایان رو عوض می‌کنه.

ویژگی dither: اگر این گزینه فعال باشه، noise هایی در تصویر به صورت تصادفی قرار می ده که باعث می شه ظاهر gradient اعمال‌شده، صاف‌تر و یکنواخت‌تر بشه.

ویژگی transparency: کشیدن گرادینت همراه با ماسک گرادینت.

ایجاد گرادینت سفارشی

خوب همونطور که در بخش گرادینت‌ها مشاهده می‌کنین، تنوع زیادی دیده نمیشه، ولی این قابلیت در فتوشاپ وجود داره که گرادینت‌های کاملا اختصاصی و سفارشی ایجاد کنیم. برای این کار در نوار ابزار گزینه گرادینت و بر روی شکل رادیان دوبار کلیک کنین تا پنجره‌ای به نام Gradient Editor برای شما باز بشه.

ممکنه اوایل کمی سخت باشه براتون ولی با تمرین می‌تونیم کارهای فوق‌العاده‌ای ایجاد کنیم، تمرین کنین و به توانایی‌ها تون ایمان داشته باشین. هر جا هم اشتباه کردین با استفاده از کلیدهای میانبر ctrl+z و یا alt+ctrl+z به ترتیب یک و یا چند مرحله اشتباهات رو اصلاح کنین

جدیدترین های بلاگ

تفاوت Opacity با Fill در لایه‌های فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Opacity-Fill-4.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۷ ۱۷:۰۰:۵۲۲۰۱۸-۰۳-۰۷ ۱۶:۴۱:۱۷تفاوت Opacity با Fill در لایه‌های فتوشاپپنل لایه ها در فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/layers-4.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۶ ۱۷:۱۸:۰۶۲۰۱۸-۰۳-۰۶ ۲۲:۲۹:۰۶پنل لایه ها در فتوشاپگروه ابزار Smudge در فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Smudge-1-4.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۵ ۱۷:۰۰:۱۲۲۰۱۸-۰۳-۰۷ ۱۱:۱۴:۲۹گروه ابزار Smudge در فتوشاپابزار گرادینت در فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/gradiant-3.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۴ ۱۷:۰۰:۵۲۲۰۱۸-۰۳-۰۴ ۱۶:۰۹:۱۰ابزار گرادینت در فتوشاپابزار سطل رنگ در فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Paint_Bucket_Tool-4.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۳ ۱۶:۵۹:۵۲۲۰۱۸-۰۳-۰۳ ۱۷:۳۸:۲۹ابزار سطل رنگ در فتوشاپ

اطلاع از جدیدترین مقالات irprogram:

نوشته ابزار گرادینت در فتوشاپ اولین بار در irprogram. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *