اشتباهات بزرگ استارتاپ ها

اشتباهات بزرگ استارتاپ ها

در این مقاله میخوایم در مورد این صحبت کنیم که استارتاپ ها وقتی شروع میشن چه اشتباهاتی انجام میدن که منجر به شکستشون میشه میدونم به دنیای استارتاپ علاقه دارین و حتی خودتون هم دوس دارین که یه استارتاپ داشته باشین پس همراهمون باشین.

اشتباه اول :ساخت چیزی که کسی نمیخوادش

خیلی از استارتاپ‌ها محصولی رو میسازند که واقعا نیازی رو برطرف نمی‌کنه یعنی قبل از اینکه استارتاپشون رو راه بندازن اعتبارسنجی ایده‌شون رو انجام ندادن.

اشتباه دوم: استخدام ضعیف

estekhdam - اشتباهات بزرگ استارتاپ ها

اعضای تیم، مهم ترین قطعات پازل هر استارتاپی هستند و یک انتخاب اشتباه می تواند آن را به نابودی بکشه. در استخدام های خود اول از همه به دنبال مهارت، هوش و مقاومت باشید … وقتی استارتاپی سعی دارد زود روی پای خود بایستد، افتادن در دام استخدام نیرویی که تنها کار را راه بیندازد دشوار نیست، اما این می تواند به قیمت از دست رفتن همه چیز تمام شود.

اشتباه سوم: عدم تمرکز در فروش و بازاریابی

marketing - اشتباهات بزرگ استارتاپ ها

یه جمله بگم از موسس سی بی اینسایت:

ما قبل از هر چیز یک شرکت فناوری و محصول محور هستیم. اگر در طول روز تنها یک دقیقه وقت اضافی داشتم، همیشه ترجیح می دادم آن را صرف کارهای امور مربوط به محصول کنم.

نتیجه این شد که به جای آنکه از شرکت بیرون برویم و محصولمان را بفروشیم، وقت زیادی را همان ابتدا صرف دستکاری آن کردیم. کُند بودن من در رسیدن به فروش، روی کسب و کار ما اثراتی اساسی داشت، از جمله اینکه در ابتدای راه باید پول به مراتب بیشتری در می آوردیم که در نیاوردیم. – آناند سانوال

اشتباه چهارم: عدم توجه به علاقه و نیاز مشتری

need - اشتباهات بزرگ استارتاپ ها

مشتریان شما باید عاشق محصول شما باشند. اگر نیستند، با مشکلی اساسی روبرو هستید. باید بفهمید چرا. تنها راه این کار این هست که واقعاً به حرف مشتریان خود گوش دهید و به نیازهایشون پاسخ بدین. از ارتباط روزانه با مشتریان خود غافل نشوید. – برایان دی هاف، یکی از مؤسسین و مدیر عامل آها.

اشتباه پنجم: اعتماد به گزارش های مثبت و خوشبینی بیش از اندازه

khoshbini - اشتباهات بزرگ استارتاپ ها

هیچ وقت هیچ چیز خوب نیست. اوضاع همیشه مشکل دارد. همیشه مشکلی به وجود خواهد آمد. هر وقت مشکلی پیش می آید ما به این فکر می کنیم که در حال رشدیم. مشکل لزوماً چیز بدی نیست؛ اما مستأصل شدن چرا. مشکلات نشان از رشد ما دارند گرِگ تپر، مدیر عامل سیلیکون ولی

اشتباه ششم: بی توجهی به حساب بانکی

money - اشتباهات بزرگ استارتاپ ها

این اشتباهی است که بیش از آنچه فکر می کنید رخ می دهد. حتی با وجود درآمد و سوددهی هم ممکن است پولتان تمام شود. پس مراقب باشید -مورلی راوی، مؤسس، سرمایه گذار یونیکورن و برنامه نویس

سخن آخر :

همه دلایلی که در بالا بررسی کردیم رو با توجه به سخنان یکی از افراد موفق بیان کردیم که به نظرم اهمین این موضوع رو بیشتر میرسونه پس اگه میخوایم یه استارتاپ راه بندازیم با فکر جلو بریم .

جدیدترین های بلاگ

error - اشتباهات بزرگ استارتاپ ها http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/error.png ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۱۰ ۱۷:۰۰:۲۷۲۰۱۸-۰۳-۱۰ ۱۶:۱۹:۰۲اشتباهات بزرگ استارتاپ هافریم ورک های پایتون http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Python_frameworks.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ zeinab ebrahimi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png zeinab ebrahimi۲۰۱۸-۰۳-۰۷ ۱۱:۰۴:۲۹۲۰۱۸-۰۳-۰۷ ۱۱:۰۴:۲۹فریم ورک های پایتونزامارین چیست؟ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/xamarin_post.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ zeinab ebrahimi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png zeinab ebrahimi۲۰۱۸-۰۳-۰۶ ۱۱:۰۰:۴۵۲۰۱۸-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۲:۲۱زامارین ( Xamarin ) چیست؟ترس برنامه نویسی http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Fear-Of-Programming.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۳-۰۳ ۱۱:۰۰:۰۲۲۰۱۸-۰۳-۰۳ ۱۱:۴۷:۴۵ترس برنامه نویسیاشتباهات رایج در طراحی سایت http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Common_Problems_In_Web_Programming-2-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ zeinab ebrahimi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png zeinab ebrahimi۲۰۱۸-۰۱-۲۰ ۱۰:۳۹:۰۹۲۰۱۸-۰۱-۲۹ ۱۱:۱۱:۵۳اشتباهات رایج در طراحی وب سایتصفحه ۱ از ۹۱۲۳›»

اطلاع از جدیدترین مقالات irprogram:

نوشته اشتباهات بزرگ استارتاپ ها اولین بار در irprogram. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *