راهنمای کلی موسیقی کلاسیک

راهنمای کلی موسیقی کلاسیک

موسیقیموسیقی-۷٫jpg” alt=”راهنمای کلی موسیقی کلاسیک”/>

راهنمای کلی موسیقی کلاسیک

کتاب Rough Guide to Classical Music ویرایش جو استنیس و جوناثان باکلی از مجموعه Rough Guides انتشارات پنگوئن، راهنمای شگفت انگیز برای موسیقی کلاسیک است. این کتاب نه تنها پرونده یکصد و شصت آهنگساز کلاسیک را با زندگینامه کامل شان طبقه بندی می کند، بلکه همچنان نقدهای قابل قبول و معتبری برای بهترین و بدترین آثار آن آهنگسازها نیز ارائه می کند. هر مطلب درباره گونه ای از موسیقی که آهنگساز در آن کار کرده است، بحث می کند و اشاره می کند که تاثیر آثارش بر کدام آهنگسازهای پسین بیشتر دیده می شود و درباره شرایط اجتماعی و جبر زمانه ای که آهنگساز را مجبور به ساختن چنین موسیقی ای کرده است توضیح می دهد.
این کتاب، هم برای اینکه به طور کامل خوانده شود جالب است و هم می توان از آن به عنوان یک کتاب مرجع استفاده کرد و راهنمای خوبی برای افرادی است که می خواهند درباره موسیقی کلاسیک بیشتر بدانند.

Open Directory Project

اگر بهشتی مخصوص علاقه مندان پر و پا قرص مبانی موسیقی وجود داشته باشد، سایت www. dmoz. org/arts/music/theory مانند دریچه ای به آن بهشت است. سایت مبانی موسیقی پروژه فهرست راهنمای باز یا OPD مجموعه ای از لینک هایی درباره همه موضوعات مربوط به موسیقی است که تحت نظر سردبیر سایت جمع آوری می شود.
پیوندهای ODP شامل سایت های آموزشی مقدماتی موسیقی تا سایت هایی بسیار پیشرفته و نظری درباره تاثیر موسیقی بر روی مغز و مبدا پیدایش خود موسیقی است. شما دارای این قدرت هستید بحث هایی را دنبال کنید که در آن موضوعاتی مانند اینکه به چه جهت موسیقی دان ها ضروری است خطوط حامل پنج خطی را رها کنند و نت نویسی موسیقی شان را بر مبنای حامل شش هطی تغییر دهند مطرح می شود. همچنان دارای این قدرت هستید به سایت های آهنگسازانی بروید که آثار موسیقی آتونال خود را با نومنه هایی از آهنگ سازهایشان در آنجا گذاشته اند. از آنجا که این سایت فهرستی از پیوندهای مربوط به تئورسی موسیقی است، تقریبا همیشه در حال به روز شدن است. در واقع، ارزش اش را دارد که هر چند هفته یکبار سری به آن بزنید تا سایت هایی را که به تازگی به آن پیوسته اند ببینید.

The post راهنمای کلی موسیقی کلاسیک appeared first on Tutorial24.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *