مقدمات شروع برنامه نویسی وب

مقدمات شروع برنامه نویسی وب

مقدمات شروع برنامه نویسی وب

اگر شما می خواهید برنامه نویسی تحت وب را شروع کنید نیاز است تا با زبان هایی که در این حوزه به کار گرفته می شود را بدانید در ادامه این زبان ها را با هم بررسی می کنیم…

زبان های برنامه نویسی تحت وب

برنامه نویسی تحت وب دو لایه دارد:

۱.front-end

۲.back-end

که مورد اول مربوط به رابط کاربری و مورد دوم مربوط به پشت صحنه است که نتیجه اجرای کدها در back-end نمایش داده می شود.به عنوان مثال در front-end فرم پر می شود به back-end ارسال می شود و به کاربر نمایش داده می شود.

برای نوشتن front-end زبان های HTML و CSS و جاوا اسکریپت نیاز به یادگیری است و برای نوشتن back-end زبانهای PHP و Asp.net البته اگر بخواهیم سایتی پویا بنویسیم علاوه بر زبانهای نامبرده شده پایتون و جاوا هم مورد نیاز است.

مقدمات شروع برنامه نویسی وب

HTML : اولین زبان برای نوشتن وب است. یک زبان نشانه گذاری به منظور ایجاد ساختار و قالب صفحه وب است. می توان گفت اسکلت بندی سایت است.

Css : به نحوی شکل دهی به سایت و رفع اشکالات html است.به سایت شکل و ابعاد می دهد. آراسته تر کردن ظاهر صفحات وب را برعهده دارد. می توان به صفحه رنگ، فونت و سایز و… داد.

Html و css جزو زبانهای نمادگذاری هستند.

JavaScript: اعتبارسنجی به فرمها، برقراری ارتباط با سرور و انجام برخی امور سمت کاربر است. می توان بر روی قسمت های دیگر کنترل داشت. عملکرد بخشهای مختلف وب سایت را کنترل کرد. مهمترین بخش آن کتابخانه ها هستند که از جمله مهمترین کتابخانه ها می توان به jquery اشاره کرد که با استفاده از آن می توان در زمان صرفه جویی کرد. جزو زبانهای برنامه نویسی می باشد.

PHP: پراستفاده ترین زبان و در سمت سرور اجرا می شود و خروجی برای کاربر نمایش داده می شود. از جمله مزایای استفاده از آن: یادگیری آسان، شباهت زیاد به زبانc ، متن باز و رایگان،مختص طراحی صصفحات وب، سرعت اجرای بالا، امکان اجرا بر روی چند سیستم عامل مختلف، امکان استفاده از پایگاه داده mysql که باعث افزایش امنیت اطلاعات می شود.

ASP.NET: تحت وب مایکروسافت است. توسط شرکت مایکروسافت در چارچوب نرم افزار net ارائه شده تا با استفاده از همین دستورات و زبانها وب سایت و برنامه های تحت وب ایجاد کنند. در ویژوال پیاده سازی می شود. مزایای استفاده از آن: پاسخگویی بهتر به درخواستهای کاربر، امکان عیب یابی و رفع خطاهای کامپایل شده صفحات، سرعت اجرای بیشتری دارد.

Django: برنامه نویسی تحت وب با استفاده از پایتون است. برای پلتفرمهای ویندوز و وب برنامه های مختلفی را آماده و ارائه کند. امکان برنامه نویسی تحت وب را ندارد اما با فریمورک یا چارچوب جنگو می توان برنامه های تحت وب را پیاده سازی کرد. مزایای آن: بر پایه پایتون، ساختار یکپارچه و مناسب، برنامه های آماده ای برای آن در دسترس است، در دسترس بودن ماژولهای آماده،یادگیری آسان دستورات، ابزار مناسب رفع خطا.

Jsp : نسخه مخصوص جاوا برای برنامه نویسی وب است. وظیفه آن کمک به راه اندازی وب سایت های پویا می باشد. کلیدواژه های آن در زمینه های مختلف در دسترس است. میتوان به کمک آن برتمامی قسمتها دسترسی و مدیریت داشت.

مزایا: میتوان یکبار نوشت و در چندین جا اجرا کرد، آسان بودن ویرایش فایلها، عدم وابستگی به ویرایشگر خاص، استفاده از ویژوال ، قابلیت تفکیک کدها به۲ دسته گرافیگی و پویا به منظور افزایش سرعت اجرا.

جدیدترین های بلاگ

React Native چیست؟ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/react-native-2-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ zeinab ebrahimi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png zeinab ebrahimi۲۰۱۸-۰۳-۱۷ ۱۷:۰۰:۳۲۲۰۱۸-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۵:۰۸React Native چیست؟مقدمات شروع برنامه نویسی وب http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Web-programming-1-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ zeinab ebrahimi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png zeinab ebrahimi۲۰۱۸-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۰:۰۹۲۰۱۸-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۷:۴۳مقدمات شروع برنامه نویسی وببهترین راه یادگیری برنامه نویسی چیه؟ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Learn-programming-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۱۵ ۱۷:۰۰:۳۷۲۰۱۸-۰۳-۱۵ ۱۵:۲۵:۴۵بهترین راه یادگیری برنامه نویسی چیه؟شش نکته ی مهم درباره ی نحوه ی یادگیری مغز http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Brain-learning-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۱۵ ۱۱:۰۷:۴۱۲۰۱۸-۰۳-۱۵ ۱۵:۴۲:۰۹شش نکته ی مهم درباره ی نحوه ی یادگیری مغز8 ایده برای شروع کسب و کار اینترنتی http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/8-Ideas-To-Start-An-Internet-Business-2.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۳-۱۴ ۱۷:۰۰:۲۳۲۰۱۸-۰۳-۱۵ ۱۳:۳۳:۰۵۸ ایده برای شروع کسب و کار اینترنتیدرگذشت استیون هاوکینگ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/03/Stephen_Hawking-2.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۳-۱۴ ۱۴:۰۷:۱۵۲۰۱۸-۰۳-۱۵ ۰۹:۳۵:۱۸درگذشت استیون هاوکینگ

اطلاع از جدیدترین مقالات irprogram:

نوشته مقدمات شروع برنامه نویسی وب اولین بار در irprogram. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *