اپل احتمالاً ۲۷۰ میلیون نمایشگر برای آیفون ها در ۲۰۱۸ خریداری می کند

منابعی از سوی تأمین کنندگان اپل گزارش کرده اند که انتظار دارند این کمپانی برای آیفون های خود در سال ۲۰۱۸ درخواست ساخت ۲۵۰ تا ۲۷۰ میلیون واحد نمایشگر را بدهد.

بر اساس گزارش جدید شرکت تحقیقات تأمین کنندگان بازار Digitimes حدود نیمی از این نمایشگرها از نوع OLED و نیمی دیگر از نوع LCD خواهند بود. به طور دقیق تر اعلام شده که اپل حدود ۱۱۰ تا ۱۳۰ میلیون نمایشگر OLED را سفارش خواهد داد که شامل حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون نمایشگر ۵٫۹ اینچی برای آیفون ۱۰ فعلی و نیز نسخه بعدی آن است.

البته به نظر می رسد منظور Digitimes از ۵٫۹ در واقع ۵٫۸ اینچی باشد و در این بین یک اشتباه تایپی در گزارش رخ داده. همچنین ۴۰ تا ۵۰ میلیون واحد از نمایشگر های OLED نیز به نمایشگر ۶٫۵ اینچی مدل دیگر آیفون اختصاص خواهند یافت.

گمانه زنی مینگ-چی کو در مورد آیفون 6.1 اینچی 2018

نمایشگرهای LCD نیز به تعداد ۶۰ تا ۷۰ میلیون واحد در سایز ۶٫۱ اینچی برای سومین مدل از آیفون های آتی سفارش داده خواهد شد که قرار است در کنار دو مدلی که ذکر شد، روانه بازار شوند. همچنین ۶۰ تا ۷۰ میلیون واحد دیگر از نمایشگرهای LCD به آیفون های ۷، ۸ و SE فعلی اختصاص خواهد یافت که سایز آنها ۴، ۴٫۷ و ۵٫۵ اینچی است.

یادآوری می کنیم که از مدت ها قبل مینگ- چی کو تحلیلگر ارشد موسسه KGI Securities خبر از عرضه سه آیفون جدید در سال ۲۰۱۸ را داده بود؛ یک آیفون با نام احتمالی Xs به عنوان جایگزینی برای آیفون ۱۰ فعلی با اندازه ای تقریباً مشابه، آیفون بزرگتر با نمایشگر ۶٫۵ اینچی و با نمایشگر OLED و با نام احتمالی Xs Plus و در نهایت ارزان ترین مدل با نام احتمالی آیفون ۹ که دارای نمایشگر LCD با سایز ۶٫۱ اینچی خواهد بود.

همچنین بر اساس گزارش ها گمان می رود آیفون ۹ تنها از یک دوربین اصلی بهره مند باشد و فناوری لمس سه بعدی نیز برای آن در نظر گرفته نشود. از سوی دیگر احتمالاً هر سه آیفون آتی دارای دوربین TrueDepth خواهند بود و به این ترتیب از فناوری تشخیص چهره اپل بهره خواهند برد.

The post اپل احتمالاً ۲۷۰ میلیون نمایشگر برای آیفون ها در ۲۰۱۸ خریداری می کند appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *