اپلیکیشن های گوگل روی دستگاه های اندرویدی متفرقه اجرا نمی شوند

اندروید یک سیستم عامل اپن سورس محسوب می شود، بنابراین علاوه بر نسخه اصلی که از سوی گوگل توسعه یافته و در اختیار شرکت های سازنده قرار می گیرد، نسخه های متعدد دیگری نیز در بازار حضور دارند. حالا اگر این دستگاه های اندرویدی از سوی گوگل مجوز گرفته باشند، می توانند اپلیکیشن های رسمی گوگل مانند پلی استور، مپس و غیره را هم در اختیار کاربران خود قرار دهند و در غیر این صورت، مجاز به این کار نخواهند بود. بسیاری از موبایل ها و تبلت های متفرقه چینی یا حتی تبلت های آمازون فایر در این دسته جای می گیرند.

برای غلبه بر این مشکل، اکثر کاربران حرفه ای از روشی به نام سایدلودینگ برای استفاده از اپ های مورد نیاز خود استفاده می کنند اما سیاست تازه گوگل مانع از انجام این کار می شود. از این به بعد هرگاه اپلیکیشن های گوگل را اجرا کنید، تاریخ بیلد سیستم عامل اندروید شما بررسی شده و اگر نسخه غیر رسمی از اندروید را با تاریخ کامپایل پس از ۱۶ مارس (۲۶ اسفند ۱۳۹۶ به بعد) در اختیار داشته باشید، اپ ها اجرا نخواهند شد.

Google Play Uncertified Rotated 768x1024 - اپلیکیشن های گوگل روی دستگاه های اندرویدی متفرقه اجرا نمی شوند

البته گوگل راهکاری را در اختیار علاقه مندان به رام های کاستوم قرار داده: این کاربران باید نسبت به ثبت دیوایس خود در پایگاه جدید گوگل اقدام کنند. هر فرد می تواند حداکثر ۱۰۰ دستگاه را به ثبت برساند که نیاز کاربران عادی را برآورده می کند، اما افرادی که دائماً به تست رام های سفارشی مشغولند، کمی با مشکل مواجه خواهند شد.

GoogleDeviceRegister - اپلیکیشن های گوگل روی دستگاه های اندرویدی متفرقه اجرا نمی شوند

شاید راهکار جدید گوگل، روند نصب و اجرای اپلیکیشن های این شرکت روی رام های سفارشی را تسهیل کند و اکوسیستم اندروید را ایمن تر از قبل سازد. با این حال هنوز مشخص نیست کدامیک از نسخه های متعدد اندروید مورد عنایت گوگل قرار می گیرند و با حضور در دسته «مجاز» امکان اجرای اپ های پر کاربرد آن را به دست می آورند.

The post اپلیکیشن های گوگل روی دستگاه های اندرویدی متفرقه اجرا نمی شوند appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *