مرسدسproject one AMG به دنبال رسیدن به رکورد افسانه ای جهنم سبز

رئیس بخش AMG مرسدس بنز توباس مورس اعلام کرده است که این شرکت با جدیدترین ابر خودروی خود یعنی Project One به دنبال شکستن رکورد تاریخی پورشه ۹۵۶ است که در سال ۱۹۸۳ میلای در مسابقه ۱۰۰۰ کیلومتری نوربرگ رینگ به جا گذاشته شده است.

mercedes amg project one frankfurt 20172 600x337 - مرسدسproject one  AMG به دنبال رسیدن به رکورد افسانه ای جهنم سبز

مرسدس مطالعات بسیار زیادی بر روی این رکورد انجام داده است و به این مسئله پی برده است که استفان بلوف با پورشه ۹۵۶ توانسته زمان ۶ دقیقه ۱۱ ثانیه ای را در روز تعیین خط به جای بگذارد . او همچنین رکورد روز مسابقه ای ۶ دقیقه ۲۵٫۹ ثانیه را با همان خودرو به ثبت رسانده است.

mercedes amg project one frankfurt 20172 600x337 1 - مرسدسproject one  AMG به دنبال رسیدن به رکورد افسانه ای جهنم سبز

در حال حاضر رکورد خودروهای تولیدی در دستان پورشه ۹۱۱ GT2 RS است که توانسته زمان ۶ دقیقه و ۴۷ ثانیه را ثبت کند. در حال حاضر مرسدس به دنبال راننده ای است که مناسب چنین کاری باشد.

در زمینه نیروی روی به پایین که به کمک آیرودینامیک خودرو تامین می شود مرسدس به رقم ۶۷۵ kg رسیده است، با این که خبری از یک بال عقب ثابت عظیم الجثه همانند آن چه که مک لارن بر روی جدیدترین محصولش یعنی Senna نصب کرده نیست.

Mercedes Benz AMG Project ONE Concept 2017 1024 0b e1505247264464 1 - مرسدسproject one  AMG به دنبال رسیدن به رکورد افسانه ای جهنم سبز

نیروی رو به پایین تولیدی ابر خودروی مرسدس دقیقا به اندازه نصف وزن خود خودرو خواهد بود. در این صورت این خودرو وزنی معادلی ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلوگرم خواهد داشت. مک لارن در مدل Senna با نصب یک بال عظیم در بخش انتهایی خودرو به رقم رعب آور ۸۰۰ کیلوگرم رسیده است. البته برای رسیدن به این میزان نیروی رو به پایین باید به سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت برسید.

mercedes amg project one 12 Copy - مرسدسproject one  AMG به دنبال رسیدن به رکورد افسانه ای جهنم سبز

موتور این خودرو که مستقیما از مدل فرمول یک مرسدس بنز به عاریت گرفته شده است بر روی داینو موتور ۱۰۰۰ اسب بخار تولید می کند اما در دنیای واقعی احتملا چیزی در حدود ۱۱۰۰ اسب بخار نیرو تولید کند.

اندی کول مدیر بخش قوای محرکه با عملکرد بالای مرسدس اعلام کرده است که این شرکت با چالش های بسیار زیادی در استفاده از این موتور برای یک خودروی شهری شده است.

Mercedes AMG Project One 3 - مرسدسproject one  AMG به دنبال رسیدن به رکورد افسانه ای جهنم سبز

او می گوید به طور مثال این موتور مناسب ترافیک شهری همچون دبی در اواسط تابستان بدون این که دچار مشکلی شود خواهد بود. اما در زمینه باتری موتور که معمولا به وسیله تیم مهندسین در مسابقات فرمول یک روشن می شود، اما در این جا خبری از تیم مهندسین نخواهد بود و موتور باید با یک دکمه استارت روشن شود و در تمامی شرایط و آب و هوایی این موضوع صدق می کند، پس این یک چالش اساسی خواهد بود.

mercedes amg project one 9 Copy - مرسدسproject one  AMG به دنبال رسیدن به رکورد افسانه ای جهنم سبز

اکثر قطعات این موتور توسط تیم مهندسی فرمول یک این شرکت که در انگلستان مستقر شده اند طراحی و توسعه داده خواهد شد. به طور مثال جعبه دنده Xtrac این خودرو که یک جعبه دنده ۸ سرعته منوال است و همچنین تیوب شاسی فیبرکربنی و حتی المان های بدنه توسط یک شرکت شخص ثالث که نامی از آن برده نشده است تولید خواهد شد.

mercedes amg project one 10 Copy - مرسدسproject one  AMG به دنبال رسیدن به رکورد افسانه ای جهنم سبز

با این که این ابرخودرو در حدود ۲٫۴ میلیون پوند ارزش دارد اما مرسدس بیش از ۱۱۰۰ درخواست برای تنها ۲۷۵ نسخه تولیدی دریافت کرده است.

The post مرسدسproject one AMG به دنبال رسیدن به رکورد افسانه ای جهنم سبز appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *