پنجره color picker در فتوشاپ

پنجره color picker در فتوشاپ

با استفاده از پنجره color picker در فتوشاپ ، می تونیم رنگ پیش زمینه، پس زمینه یا رنگ متن ها رو تغییر بدیم. در این آموزش، ابتدا روش های باز کردن پنجره color picker رو میاموزیم؛ مودهای مختلف رنگ و روش انتخاب رنگ در هر یک از این مودها رو بررسی می کنیم. در نهایت هم، انتخاب رنگ با استفاده از اعداد hex و تبدیل رنگ به رنگ web-safe بررسی خواهد شد.

در پنجره color picker فتوشاپ ، می تونیم رنگی که انتخاب می کنیم رو بر اساس یکی از مودهای رنگ زیر انتخاب کنیم:

 1. مود HSB
 2. مود RGB
 3. مود Lab
 4. مود CMYK

نکته: وقتی که یک رنگ رو در پنجره color picker، انتخاب می کنیم، فتوشاپ به صورت خودکار، معادل اون رنگ رو برای ۴ نوع مود رنگ محاسبه می کنه.

روش های باز کردن پنجره color picker فتوشاپ

 1. روش اول: در نوار ابزار، بر روی آیکون مربوط به foreground یا Background کلیک کنیم.
 2. روش دوم: در پنل colors بر روی set foreground color یا set background color کلیک کنیم.
 3. روش سوم: برای بعضی ابزار مثلا ابزار type tool، یک مستطیل رنگی در نوار آپشن ابزار موجود هست که با کلیک بر روی اون، پنجره color picker فتوشاپ نمایان می شه.

بخش های تشکیل دهنده ی پنجره color picker فتوشاپ

 1. color field: اجزای تشکیل دهنده ی رنگ انتخاب شده رو در تمام مودها نشون می ده.

نکته: اگر مقادیر عددی رنگ مورد نظر رو بدونیم، می تونیم اون رو در textbox ها وارد می کنیم.

 1. color slider: با جابه جایی color slider و استفاده از color field، می تونیم رنگ انتخاب شده رو ببینیم.
 2. مستطیل کناری color slider، دو رنگ رو نشون می ده: رنگ پایینی، رنگی است که تا قبل از باز شدن پنجره color picker، در حال استفاده از اون بودیم.
 3. در کنار این دو رنگ، نیز دو آلارم ممکن است نمایان بشه: بالایی برای وقتی ست که نشان میده که رنگ انتخاب شده، قابل پرینت شدن نیست. و پایینی برای وقتی هست که نشون میده که رنگ انتخاب شده، مناسب برای وب نیست.
 4. گزینه add to swatches: ممکن هست یک رنگ پیدا کرده باشیم و مایل باشیم که از این رنگ در اینده دوباره استفاده کنیم. برای این کار، می تونیم بر روی این گزینه کلیک کنیم تا رنگ در پنل swatches ذخیره بشه.
 5. انتخاب رنگ در مود HSB، RGB.، Lab، HSB ، hex

انتخاب رنگ در مود HSB با استفاده از پنجره color picker فتوشاپ

h=hue در قسمت color field با استفاده از یک زاویه بین ۰ تا ۳۶۰ انتخاب می شه؛ s=saturation و b=brightness، به صورت درصد مشخص می شن.

در قسمت color field، با حرکت از چپ به راست، hue, saturation افزایش پیدا می کنه. در حالی که brightness با حرکت از پایین به بالا افزایش پیدا می کنه.

می تونیم درون textboxهای کنار هر یک از حرف های h,s,b، مقدار را وارد کنیم. یا می تونیم در قسمت color slider مقدار hue و در قسمت color field مقادیر saturation و brightness رو مشخص کنیم.

انتخاب رنگ در مود RGB با استفاده پنجره color picker فتوشاپ

R=red، G=green و B=blue است.

دو روش برای انتخاب رنگ در مود RGB وجود داره:

 1. می تونیم درون textboxهایی که در جلوی هر یک از حروف R, G, B اومده، مقدار اون ها رو تنظیم کنیم.
 2. می تونیم ابتدا بر روی یکی از حروف R یا G یا B کلیک کنیم. سپس با تغییر color slider و color field، رنگ مورد نظر را به دست بیاریم.

نکته: هر یک از R,G,B می تونن یک مقدار بین ۰ تا ۲۵۵ داشته باشن. پس با یک حساب سر انگشتی، ۲۵۵*۲۵۵*۲۵۵=۱۶۵۸۱۳۷۵ تعداد رنگ می توانیم در مود RGB داشته باشیم.

یکی از مقداری R یا G یا B با استفاده از color slider و دو تای دیگر با استفاده color field مشخص می شوند.

انتخاب رنگ در مود Lab با استفاده پنجره color picker فتوشاپ

حرف L: بیانگر میزان luminance رنگ انتخاب شده ست؛ حرف A: بیانگر میزان قرمزی یا سبزی رنگ انتخاب شده است؛ حرف B: بیانگر آبی یا زرد بودن رنگ انتخاب شده ست.

برای انتخاب رنگ در این مود، در پنجره color picker، برای L، یک مقدار بین ۰ تا ۱۰۰ و برای A و B، یک مقدار بین -۱۲۸ تا +۱۲۷ وارد می کنیم.

با استفاده از color slider و color field نیز برای تنظیمات بیشتر رنگ انتخاب شده، می تونیم اقدام کنیم.

انتخاب رنگ در مود CMYK با استفاده پنجره color picker فتوشاپ

هر کدام ار C,M,Y,K به صورت یک مقدار درصدی تعیین می شوند. C=cyan، M=magenta، Y=Yellow، K=black هست.

در پنجره color picker، می تونیم در جلوی هر یک از حروف بالا یک مقدار وارد کنیم. یا می تونیم با استفاده از color picker و color slider رنگ مورد نظر رو انتخاب کنیم.

جدیدترین های بلاگ

پنجره color picker در فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/Color-picker-window-in-Photoshop.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۴-۰۷ ۱۱:۱۷:۵۵۲۰۱۸-۰۴-۰۷ ۱۱:۲۰:۱۳پنجره color picker در فتوشاپآشنایی با منو های فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/menu-bar-in-photoshop.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۲۷ ۱۱:۰۴:۴۷۲۰۱۸-۰۳-۲۷ ۱۱:۱۸:۰۸آشنایی با منو های فتوشاپتفاوت Opacity با Fill در لایه‌های فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/Opacity-Fill.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۷ ۱۷:۰۰:۵۲۲۰۱۸-۰۳-۰۷ ۱۶:۴۱:۱۷تفاوت Opacity با Fill در لایه‌های فتوشاپپنل لایه ها در فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/layers.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۶ ۱۷:۱۸:۰۶۲۰۱۸-۰۳-۰۶ ۲۲:۲۹:۰۶پنل لایه ها در فتوشاپگروه ابزار Smudge در فتوشاپ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/Smudge-.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۳-۰۵ ۱۷:۰۰:۱۲۲۰۱۸-۰۳-۰۷ ۱۱:۱۴:۲۹گروه ابزار Smudge در فتوشاپ

اطلاع از جدیدترین مقالات irprogram:

نوشته پنجره color picker در فتوشاپ اولین بار در irprogram. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *