از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!

از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!

خیلی از ما ها به دلیل درآمد بالایی که برنامه نویسا دارن دلمون میخواد که یه برنامه نویس بشیم یا بهتره بگم با رویای برنامه نویسی زندگی میکنیم اما میترسیم که پا تو این حرفه ی سخت و دشوار اما شیرین بزاریم

اما واقعیت یه چیز دیگست و برای یادگیری برنامه نویسی نیازه که زحمات زیادی رو تحمل کنیم خیلی از افراد با علاقه و پشتکار زیادی شروع کردن اما وقتی سختیای برنامه نویس شدن رو دیدن دلسرد شدن .تو این مطلب میخوایم یه سری راهکار برای شروع برنامه نویسی بهتون بدیم شاید تو ذهن همه ی ما یه سری تصورات غلطی وجود داشته باشه که مانع شروع برنامه نویسی میشن پس همراهمون باشین .

تصور اول : برای برنامه نویس شدن باید نابغه بود !

از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!

اغلب افراد فکر میکنند که برنامه نویس ها یک گونه ی خاص از افراد هستند و از نظر هوشی نسبت به خیلی از افراد دیگه بالا ترند اما این واقعیت نداره و برنامه نویس ها هم افراد عادی هستند که برای برنامه نویس شدن با عشق و علاقه و تلاش و پشتکار راهشون رو شروع کردن که به نظرم موفق شدن تو این حرفه هم مانند همه ی حرفه های دیگه نیاز به تلاش داره و اگه تلاش و پشتکاری نباشه موفقیتی هم نخواهد بود .

اگه واقعا به برنامه نویسی علاقه مند هستین نگران نباشین برنامه نویسی نوعی ارتباط بین برنامه نویس و کامپیوتره که از طریف دستور العمل ها این ارتباط رو بوجود میاره البته فکر نکنین که میتونین به کامپیوتر بگین برام یه وب سایت بساز و اون خودش بسازه نه این رو بابد با جزییات کامل به کامپیوتر بدین .

تصور دوم: برای من خیلی دیر است که به یک برنامه نویس تبدیل شوم!

از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!

واقعیت: هیچ وقت برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس، دیر نیست. درست است که تعداد زیادی از افراد, از دوران کودکی شروع به یادگیری برنامه نویسی می کنند و تجارب فراوانی را بدست می آورند، اما این موضوع به این معنا نیست که کسانی که دوران کودکی یا جوانی خود را از دست داده اند دیگر نمی توانند برنامه نویسی یاد بگیرند! بنابراین در هر سنی می توان به یادگیری برنامه نویسی پرداخت.

تصور سوم: برای برنامه نویس شدن، نیاز به رفتن به دانشگاه و مدرک علوم کامپیوتر خواهم داشت!

از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!

شاید باور این موضوع خیلی سخت باشه که تعداد زیادی از برنامه نویسان خوب دنیا مدرک دانشگاهی ندارند و از ادامه تحصیل انصراف دادن پس برای یادگیری برنامه نویسی حتما نیاز نیست که استاد دانشگاه اون رو به شما یاد بده با این اوضاع الان که اگه یه سرچ کوچولو بزنین تو اینترنت فیلم و کتاب و ویدئو های آموزشی زیادی هست که میتونین از اونا استفاده کنین پس وجود مدرس یا همون استاد دانشگاه الزامی نیست .

تصور چهارم: برای یادگیری برنامه نویسی، باید مغز ریاضیات بود!

از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!

در واقع شما برای تبدیل شدن به یه برنامه نویس نیازی ندارین که بدونین مشتق و لگاریتم و انتگرال چیه !

البته این به معنی نیست که برنامه نویس ها از دستورات ریاضی استفاده نمیکنن اگرم جایی نیاز به ریاضی داشته باشین کتابخانه ها و دستورات فراوانی وجود داره که میتونین از اون ها استفاده کنین پس الکی نگران نباشین .

تصور پنجم: باید بهترین زبان برنامه نویسی را یاد بگیرم!

اغلب کسایی که میخوان برنامه نویسی رو شروع کنن معمولا سوالشون اینه که بهترین زبان برنامه نویسی که میتونم یاد بگیم کدومه ؟این سوال میتونه یه سوال خوب و بد باشه ! اما جواب سوال :هیچ زبان برنامه نویسی از اون زبان برنامه نویسی بهتر نیست البته از لحاظ کسب درآمد برای انتخاب زبان برنامه نویسی باید به این مورد توجه کنیم که تو منظقه ای که زندگی میکنیم پروژه ها به کدوم سمت میرن و سود کدام زبان برنامه نویسی بیشتره .

تصور ششم: تمامی پروژه های برنامه نویسی را من انجام می دهم!

از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!

هرگز فکر نکنید که چون برنامه نویسی یاد گرفتین تمامی پروژه ها به سمت شما میشن!زیرا تعداد افرادی که در کار خود بسیار حرفه ای هستند، کم نیست! مسلما رقبایی وجود خواهند داشت که شما را به دردسر بیندازن! بنابراین برای پیدا کردن کار، می بایست بسیار پر تلاش باشید و برای بدست آوردن پروژه، جست و جو کنید.

تصور هفتم: یادگیری من کامل شده است!

در پایان تجربه ی برنامه نویسی، شما مهارت های زیادی را یاد گرفته اید. به هر جهت، این بدان معنا نیست که میزان یادگیری شما کامل است. اگر کدها را به صورت مداوم بررسی نکنید و یا تلاشی در زمینه ی یادگیری موضوعات مختلف انجام ندهید، حتی ممکن است ساده ترین موارد در مورد برنامه نویسی را فراموش کنید! فراموشی، ماهیت برنامه نویسی است! با توجه به اینکه تعداد دستورات، بسیار زیاد است، حتی اگر بیشترین تجربه را داشته باشید ممکن است این کدها از ذهنتان خارج شود!

تصور هشتم: کافی است برنامه نویس خوبی باشم تا همه ی شرکت ها بخواهند مرا جذب کنند!

از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!

حتی با وجود آموزش مناسب، ممکن است هنوز مهارت های مصاحبه ی شغلی را نداشته باشید. مصاحبه، مانند یک عضله است، اگر از آن استفاده نکنید مطمئن باشید که ضعیف خواهد شد. بنابراین لازم است قبل از مصاحبه ی شغلی، در مورد پاسخ دادن به سوالات فکر کنید و تمرین داشته باشید حتی در مقابل آینه! حتی تمرین کردن تست های احتمالی که در آزمون استخدامی به شما داده خواهد شد، بسیار مهم است. بعضی از شرکت های برنامه نویسی ممکن است شما را به یک چالش دعوت کنند، مثلا ممکن است یک پروژه ی نرم افزاری از شما بخواهند و انتظار داشته باشند که شما در مدت یک شب آن را انجام دهید! لازم به ذکر است که موارد پایه و مقدماتی کدنویسی را بلد باشید، رزومه ی کاری خود را با مهارت ها و دانش خود به روز رسانی کنید. مطمئن شوید که لباس شما مناسب باشد! و فراموش نکنید که ارسال یک تشکر مختصر با استفاده از ایمیل، پس از مصاحبه عالی است!

جدیدترین های بلاگ

programing1 - از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین! http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/programing1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۱۲ ۱۱:۰۰:۰۴۲۰۱۸-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۹:۱۴از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!چرا باید از وردپرس استفاده کنیم؟ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/why_wordpress-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۴-۱۱ ۱۱:۰۰:۱۶۲۰۱۸-۰۴-۱۱ ۱۱:۰۸:۰۸چرا باید از وردپرس استفاده کنیم؟برنامه نویسی کاتلین http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/what-kotlin-1-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۰۸ ۱۲:۵۹:۳۴۲۰۱۸-۰۴-۰۸ ۱۳:۱۱:۳۵برنامه نویسی کاتلینphp چیست ؟ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/php-2.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۰۶ ۱۱:۰۰:۲۳۲۰۱۸-۰۴-۰۸ ۱۳:۰۶:۵۳php چیست ؟

اطلاع از جدیدترین مقالات irprogram:

نوشته از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین! اولین بار در irprogram. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *