برنامه نویسا چجوری دنیا رو تغییر میدن؟

برنامه نویسا چجوری دنیا رو تغییر میدن؟

همه ما به عینه متوجه این شدیم که فناوری با چه سرعتی داره پیش میره و همه چیز رو تحت تاثیر خودش قراره می‌ده و تغییر میده در این بین نمیتونیم تلاش و نقش برنامه نویس ها رو نادیده بگیریم مثل ربات ها و دستگاه هایی که ساخته شده. شاید قبلا عجیب بنظر میومد که چیزی شبیه انسان ساخته بشه که بتونه حرکت کنه، مثل انسان راه بره، پذیرایی کنه ، بازی کنه و حتی مسابقه بده و … اما میبینیم که الان همچین ربات هایی وجود داره و اصلا جای تعجب باقی نذاشته و یه چیز عادی بنظر میاد. البته در تمام حوزه های دیگر مثل پزشکی واپلیکیشن های موبایل و خیلی جاهای دیگه هم میشه یه ردی از برنامه نویسا پیدا کرد.

توی این مقاله میخواییم ببینیم که تا الان برنامه نویس ها چی کار کردن و برای آینده قراره چیکار کنن و خلاصه اینکه نقش برنامه نویس ها رو در این تغییر بررسی کنیم.

نقش برنامه نویس ها

کارها آسون شدن !

اولین چیزی که متوجه اون میشم آسون کردن کارها و صرف وقت کمتری برای انجام خیلی از کارهاست. همین نرم افزارهایی که همه ما در طول روز ازشون استفاده می کنیم میتونین توی خونه بنشینید و کارهای بانکی خودتونو انجام بدین و نیاز به مراجعه حضوری و منتظر موندن در صف بانک و … رو ندارید. از طریق تلفن همراهتون یا اینترنت سانس های سینما رو چک کنین و… این ها ساده ترین اتفاقاتی هستند که میشه ازشون نام برد.

برنامه نویس ها و پزشکی!

اپ هایی هستند که میتونن به شما زمان مصرف داروهاتونو یادآوری کنن، اطلاعات کافی درمورد داروهایی که استفاده میکنین و اینکه با چه داروهای دیگه ای نباید مصرف بشه و حتی اینکه با یک پزشک صحبت کنید و نیاز به مراجعه حضوری نداشته باشید و ربات هایی که در این زمینه ساخته شده اند مثل ربات هایی که بیمارستان رو ضدعفونی میکنن و ربات هایی که میتونن بیمارها رو پذیرش کنن. اصلا غیر ممکن و بعید نیست که تا چند وقت دیگه ربات ها به اتاق عمل هم راه پیدا کنن.

برنامه نویس ها و اینترنت اشیاء!

داریم میبینیم که همه چیز داره به سمت هوشمند شدن و اینترنتی شدن میره همین الان شما می تونید خیلی از وسایل رو از راه دور و با صدای خودتون کنترل کنین یا اینکه با یک کنترل علاوه بر تلوزیون بر تمام وسایلی که قابلیت اتصال به اینترنت یا بلوتوث رو داشته باشن نظارت کنین، رباتی که میتونه روی زمین آب بپاشه بعد تمیز و خشک کنه تصور کنیم تو راه برگشت به خونه باشین چایی ساز روشن بشه چایی تونو آماده کنه یا تا موقع رسیدنتون غذاتون آماده شه و به جای اینکه برای هر کاری خودتون حضور داشته باشین و انجامش بدین خودبخود انجام بشه. کار به جایی برسه که به جای اینکه برای هر کاری به اداره مورد نظر برین ( و کلی زمان صرفش کنین و چه بسا گاهی اونقدر سیر انجام کارها زیاد میشه که دیگه لزومی به انجامش نیس و حتی انجامش هم سودی نداره) فقط با یک حرکت ساده مثلا با یک نرم افزار یا از طریق اینترنت همه کارها رو سریع انجام بدین.

سخن آخر :

بررسی کردیم و متوجه نقش برنامه نویس ها در هوشمندی جهان شدیم. با هوشمند شدن دنیا کارها خیلی راحت تر و سریع تر میشه و وقت آزاد بیشتر میشه. برای اینکه در این پیشرفت و هوشمندی نقش داشته باشین میتونین برنامه نویسی رو در هر حوزه ای که دوست دارین شروع کنین.

میتونین طراحی وب و اندروید و php و هر زبان دیگه ای رو یادبگیرین و تو همون حوزه فعالیت کنین و تاثیر گذار باشین. طراح وب بشین و سایت های مختلف طراحی کنین، اندروید یاد بگیرین و اپ های مختلف و مورد نیاز خودتون و جامعه رو طراحی کنین، میتونین کار با آردوینو رو یادبگیرین و هرچیزی که دوست دارین رو بسازین.

جدیدترین های بلاگ

نقش برنامه نویس ها http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/role-of-programmers-in-changing-the-world.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۱۵ ۱۱:۰۳:۱۰۲۰۱۸-۰۴-۱۵ ۱۴:۲۶:۱۵برنامه نویسا چجوری دنیا رو تغییر میدن؟programing1 1 - برنامه نویسا چجوری دنیا رو تغییر میدن؟ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/programing1-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۱۲ ۱۱:۰۰:۰۴۲۰۱۸-۰۴-۱۵ ۱۶:۴۴:۲۳از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!برنامه نویسی کاتلین http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/what-kotlin-1-2.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۰۸ ۱۲:۵۹:۳۴۲۰۱۸-۰۴-۰۸ ۱۳:۱۱:۳۵برنامه نویسی کاتلینphp چیست ؟ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/php-3.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۰۶ ۱۱:۰۰:۲۳۲۰۱۸-۰۴-۰۸ ۱۳:۰۶:۵۳php چیست ؟7 دلیل برای یادگیری HTML و CSS http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/Learn-HTML-and-CSS-3.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۴-۰۵ ۱۱:۰۰:۲۸۲۰۱۸-۰۴-۰۵ ۱۲:۳۷:۱۶۷ دلیل برای یادگیری HTML و CSS

اطلاع از جدیدترین مقالات irprogram:

نوشته برنامه نویسا چجوری دنیا رو تغییر میدن؟ اولین بار در irprogram. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *