۱۰ عادت شادترین افراد دنیا

۱۰ عادت شادترین افراد دنیا

۶۰ درصد از شادی توسط ژنتیک و محیط ما تعیین می‌شه و ۴۰ درصد باقی مونده به واکنشی که در مقابل مسائل انتخاب می‌کنیم بستگی دارن. در این مقاله شیوه واکنش شما نسبت به مسائل پیرامونتون با توجه به یادگیری مواردی که به اون اشاره شده، کنترل خواهد شد و همانند شادترین افراد در سرتاسر دنیا ۱۰ کلید اصلی شادی اونها رو از مطالعه مقاله در دست خواهید داشت.

۱۰ عادت شادترین افراد دنیا

10 عادت شادترین افراد دنیا

 • از لحظه لذت میبرن!

کاملا روشن هستش وقتی از چیزایی لذت ببری که در قدم اول ردشون کردی و وقتی از کوچکترین خوب و بدها لذت ببری خود به خود شادی در زندگیت افزایش پیدا می کنه!

افراد شاد تمرکزشون روی چیزایی هست که میتونن کنترلش کنن و براشون مهمه اینکه در لحظه شاد باشن حتی وقتی با سختیا سر و کله میزنن.

 • نگرشی دارن که منجر به رشد میشه!

در کتاب «طرز فکر»، Carol Dweck توضیحی اومده که شادترین افراد چیزی دارن که در مقایسه با “نگرش بسته” بهش میگن “نگرش رشدیابنده”. یه ذهن با نگرش بسته موفقیت رو اثباتی برای هوش و ارزش میدونه ولی یه نگرش رشد یابنده در مواجهه با چالش و سختی ها شکوفا میشه و شکست رو دلیلی بر بی استعدادی نمی دونه در عوض اون رو واسطه ای برای رشد توانایی ها میدونه!

 • با افراد شاد دوستی دارن!

  10 عادت شادترین افراد دنیا

سخن مشهوری از جیم ران هست که میگه: “تو متوسط پنج نفر از اطرافیانت هستی.”

افرادی که اطرف ما هستن تاثیر زیادی روی نگرش، احساس و مسیر زندگی ما دارن، پس اگه میخوای شادتر باشی ضروی هست ارتباطت رو با افراد منفی قطع کنی!

البته لازم نیست خیلی یهویی و خشن این کار رو انجام بدی کافیه زمان کمتری رو در کنار اون‌ها باشی و در همین حین به ارتقا و بهبود خودت بپردازی.

 • افراد شاد رویا دارن!

وقتی آینده ای برای دیدن نباشه، گذشته تنها چیزی هست که میتونی ببینی!

وقتی که مسایل مختلف دشوار میشن، داشتنِ رویا مثل یه انگیزه بهت کمک می کنه تا مثبت اندیش بمونی، حالا این رویا میتونه هر چیزی باشه، مثل یادگیری زبان یا یه مسافرت طولانی یا هم شروع کسب و کار خودت که همیشه تو ذهنت داشتی!

وقتی رویا داشته باشی انرژی مثبت می گیری، این انرژی محرکِ قوی برای پیمودن مسیر هستش!

 • اونها صبورن!

شادترین افراد برای بدست آوردن موفقیت انتظار میکشن و بیشتر روی مسیر تمرکز می‌کنن و براشون این اهمیت داره که چقد از مسیر رو طی کردن!

اونا درک کردن که بهترین چیزا سراغ کسایی میان که صبورن و در طولانی مدت برای خواسته هاشون پافشاری میکنن و کوتاه نمیان!

 • برای خودشون زمان میذارن!

تقریبا همه‌ی ما میدونیم “آره” گفتن به هر چیزی گاهی ما رو در مسیری قرار میده که بجای خوبی ختم نمیشه!

برای افراد شاد بخشنده بودن یه صفت خیلی مهمه امـــا اگه به این معنی باشه که از زمان آرامش و یادگیری چیزهای جدید و خودت هزینه کنی اصلا خوب نیست! در واقع اگه در همچین مسیری قرار بگیری به جایی خواهی رسید که دیگه چیزی برای از دست دادن نخواهی داشت.

همیشه موافق بودن و سازگاری با بقیه جالب نیست، گاهی باید یکسری مرزهای مشخص دور خودت بکشی.

 • برای کسب تجربه پول خرج می کنن!

اینکه خودت چیزی رو از نزدیک تجربه کنی خیلی حس هیجان انگیز و بهتری رو بهت منتقل میکنه مثلا ماشینی که می رونی هر بار از ارزشش کم میشه ولی در عوض کلی تجربه و خاطره بجا میذاره، این تجربه‌ها تا آخر عمر موندگار میشن و با مرورشون حس خوبی بهت میدن.

افراد شاد سفرهای متعدد رو به تماشای مکان ها در تلویزیون ترجیح میدن.

در واقع مخارج تجربی به دو دلیل باعث خوشحالیت میشن:

اول اینکه یادآوری تجربه های بزرگ در طول زمان باعث رشد و بهبود میشن.

و دوم اینکه تجربه ها غالبا اتفاقاتی اجتماعی هستن که ما رو از خونه بیرون میکشن و باعث میشن تعامل ما با افرادی که بهشون اهمیت میدیم بیشتر باشه.

 • تا جای ممکن بخشنده هستن!

چون افراد شاد در دنیای پر از فراوونی زندگی میکنن، همیشه فرصتایی پیش روشون قرار می گیره که می‌تونن پول بیشتری بدست بیارن، و می‌تونن همیشه و تا جایی که ممکنه بخشنده باشن.

از پول جمع کردن برای یه کار خیریه گرفته تا کمک کردن به هنرمندی که مثلا در مترو داره کاری رو اجرا میکنه و از این دست کارها، اونها همیشه در حال کمک کردن به افراد و بخشنده بودن هستن.

 • از سختیا استقبال می‌کنن!

بر اساس گفته‌ی پیتر کرامر، این انعطاف پذیری هست که در مقابل افسردگی قرار داره، افراد شاد میدونن که چطور از شکست فاصله بگیرن و بیرون بیان، انعطاف پذیری پوششی هست برای سختی‌های اجتناب ناپذیری که انسان با اون مواجه میشه، یه ضرب المثل ژاپنی درین باره هست که میگه: “هفت بار زمین بخور و هشت بار بایست.

مبارزه کردن مدرکی برای پیشرفت هستش، و افراد شاد با مبارزه کردن زندگی میکنن. چرا؟ چون پاداش‌ بهترین شدن در یه مهارت، مهم‌تر از دردیه که در طول اون فرآیند تحمل میکنی!

 • مدام دنبال یادگیری هستن!

استیفن هاوکینگ کشفیات علمیِ برجسته ای رو داشته، نکته‌ای که خیلی مهمه اینه که هاوکینگ کلمات خاص خودش رو برای صحبت از یافته های علمیش پیدا کرد، همانند هاوکینگ شادترین افراد هم یه ویژگی مشترک دارن، اینکه مدام در حال یادگیریَن. بطور مثال کتاب های جدید مطالعه میکنن، فرهنگ های دیگه رو دنبال میکنن، زبان های جدید یاد میگیرن و این یه فرآیند در حال پیشرفته چون بدون رشد و پیشرفت زندگی ای ندارن!

جدیدترین های بلاگ

10 عادت شادترین افراد دنیا http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/Happy-people-.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۴-۱۶ ۱۱:۰۸:۱۱۲۰۱۸-۰۴-۱۶ ۱۲:۱۲:۲۹۱۰ عادت شادترین افراد دنیانقش برنامه نویس ها http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/role-of-programmers-in-changing-the-world-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۱۵ ۱۱:۰۳:۱۰۲۰۱۸-۰۴-۱۵ ۱۴:۲۶:۱۵برنامه نویسا چجوری دنیا رو تغییر میدن؟طراحی فلت چیه؟ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/Felt-design-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۴-۱۳ ۱۱:۵۴:۴۵۲۰۱۸-۰۴-۱۵ ۱۱:۰۷:۰۱طراحی فلت چیه؟چرا باید از وردپرس استفاده کنیم؟ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/why_wordpress-2.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۴-۱۱ ۱۱:۰۰:۱۶۲۰۱۸-۰۴-۱۱ ۱۱:۰۸:۰۸چرا باید از وردپرس استفاده کنیم؟چرا ویدئو آموزشی ببینیم ؟ http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/video-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۳-۲۹ ۱۱:۰۰:۰۷۲۰۱۸-۰۳-۲۹ ۱۲:۳۳:۴۶چرا ویدئو آموزشی ببینیم ؟

اطلاع از جدیدترین مقالات irprogram:

نوشته ۱۰ عادت شادترین افراد دنیا اولین بار در irprogram. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *