چهار چالش برنامه نویسی

چهار چالش برنامه نویسی

همه‌ی ما می دونیم که تو هر کاری که بخوایم وارد بشیم با یه سری مشکلات و چالش‌ها رو به رو میشیم، برنامه‌نویسی هم مثل هر کار دیگه ای چالش‌هایی داره که اگه اونا رو نشناسیم و باهاشون مقابله نکنیم هیچ‌وقت برنامه‌نویس خوبی نمیشیم. اینجا ما چهار چالش برنامه نویسی رو بهتون معرفی می‌کنیم.

۴ چالش برنامه نویسی

چهار چالش برنامه نویسی

۱- سندروم ایمپاستر

سندروم ایمپاستر یه پدیده‌ی روانیِ، که نمی تونیم موفقیت‌های خودمون رو با اینکه با تلاش و رقابت زیادی به دست آوردیم رو قبول کنیم. همه‌ی افراد وقتی شروع به یادگیری برنامه‌نویسی و کد زنی می‌کنند چه تازه‌کار باشند و چه حرفه‌ای، با این سندروم روبه‌رو میشن. برای تازه کارا نداشتن اعتماد به نفس به مهارتشون خیلی رایجِ، اما اینو باید در نظر داشته باشید که همه‌ی برنامه نویسای حرفه‌ای یه روزی تازه‌کار بودن و شما رو درک می‌کنند.

این چالش ترس و ناامنی در اول کار مانع پیشرفت تون میشه، اما اینو بدونید هر روز فرصتیه برای ادامه‌ی یادگیریتون. شما به‌عنوان یه برنامه‌نویس تازه‌کار همیشه نگران این هستید که آیا واقعا من مطالب برنامه‌نویسی رو یاد می‌گیرم؟ یا دارم مسیر درستی رو برای رسیدن به اهدافم دنبال می‌کنم؟ یا روزی می‌رسه که منم یه برنامه‌نویس حرفه‌ای بشم؟

اینو بگم که یادگیری برنامه‌نویسی یه مسیر خطی نیست و همیشه با یه سری مشکلات همراهِ. کلید اصلی اینه که حل مسئله و مشکل رو یاد بگیرین و وقتی این مهارت رو به دست بیارین مطالب زیادی از برنامه‌نویسی به‌صورت عملی یاد میگیرید که ممکنه این مطالب از مباحثی که به‌صورت تئوری و توی دانشگاه یا کلاس‌ها بهتون آموزش دادن بیشتر توی رسیدنتون به هدف کمک کنه.

حس ترس نداشته باشید در برابر این حستون مقاومت کنید و مشکلات رو حل کنید و بدونید هیچ استراتژی و راه یکسانی برای هیچ توسعه دهنده‌ای وجود نداره از فرصت‌هایی که براتون پیش میاد استفاده کنید و تلاشتون رو برای بدست آوردن مهارت در برنامه‌نویسی زیاد کنید، از اشتباهاتتون هم نترسید، ولی ازشون درس بگیرید.

چهار چالش برنامه نویسی

۲- تلاش برای یادگیری همه‌چیز

یادگیری کد زنی مهارت یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی است ایده‌ها و مفاهیم برنامه‌نویسی یک حس انتزاعی در شما به وجود میاره که وقتی اصول رو درک کنید باید با دانش ترکیب کنید. در طول یادگیری برنامه‌نویسی، در یک برهه از زمان مباحث به‌طور عجیبی براتون مشکل میشه و این زمانیه که ساختار اصلی رو یاد گرفتید حالا باید با مباحث دیگه ترکیب کنید تا بتونید راه‌حل یک مسئله رو طراحی کنید در اینجا دچار احساس ناامیدی شدیدی میشید، همه با این مشکل روبه‌رو میشن که باید با صبر و حوصله و صرف زمان مفاهیم رو درک کنید و یاد بگیرید.

چهار چالش برنامه نویسی

۳- پیدا کردن زمان

زمان یکی از چالش‌های یادگیری برنامه‌نویسی است. شما مجبورید زمانتون رو بین زندگی و کار تقسیم کنید به‌ویژه در این زمان که رکود اقتصادی، اجتماعی که دلایل بسیاری برای دور شدن از کار وجود داره شما باید یه نظم و ترتیبی برای اهداف یادگیریتون ایجاد کنید که در زمان‌های تعیین‌شده‌ای به اهدافتون برسید و یک تناسب در یادگیری به وجود بیاد تا انگیزه‌ی این مسیر به دست بیارید.

۴- ناامیدی

آخرین چالش، دوره‌های ناامیدی است که هر برنامه‌نویسی حرفه‌ای هم روزی باهاش مقابله کرده و اگه ازش درباره ی این چالش بپرسید می‌تونه براتون توضیح بده. برای یادگیری هر چیزی یا رفع هر مشکلی یا هر موضوع دیگه ای این ناامیدی در مسیرش وجود داره و فرد رو آزار میده. در یادگیری برنامه‌نویسی وقتی با این ناامیدی روبه‌رو میشید ممکنه کلا برنامه‌نویسی رو بیخیال بشید. اما اگر شما بخواین یک برنامه نویس حرفه‌ای بشید باید با این ناامیدی مقابله کنید و به‌جای کنار کشیدن و پاک کردن صورت‌مسئله، اشکال‌زدایی کرده و مشکل رو حل کنید. با هر بار تلاش برای رفع مشکل نکته جدیدی یاد می‌گیرید. هر وقت با ناامیدی روبه‌رو شدید به اهدافتون فکر کنید تا انگیزه شروع دوباره رو داشته باشید.

چهار چالش برنامه نویسی

چهار چالش برنامه نویسی رو بررسی کردیم، در پایان به این نکته اشاره‌کنم که مثل همه‌ی حرفه‌ها و شغل‌های دیگه در برنامه‌نویسی هیچ وقت نباید دست از یادگیری بردارید. هر روزه زبان‌های جدید وارد دنیای برنامه‌نویسی شده و جایگزین زبان‌هایی که ما الان ازشون استفاده می‌کنیم میشن. به همین دلیل باید همیشه در حال یادگیری باشیم که هم اطلاعات پویاتری داشته باشیم و هم در این شرایط دوام بیاریم. و همیشه در خاطر داشته باشید که یادگیری برنامه نویسی یک خاصیت ژنتیکی نیست و هرکسی می‌تونه اونو به دست بیاره فقط کافیه که نترسید و با شور و علاقه برای یادگیری برنامه‌نویسی تلاش کنید.

جدیدترین های بلاگ

چهار چالش برنامه نویسی http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/Impass_syndrome-1-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ farzane bigomi https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png farzane bigomi۲۰۱۸-۰۴-۲۸ ۰۰:۱۷:۱۲۲۰۱۸-۰۴-۲۸ ۱۵:۴۰:۱۴چهار چالش برنامه نویسیهمه چیز در مورد برنامه نویسی تحت وب http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/Everything-about-web-programming-1.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۲۲ ۱۶:۵۰:۵۲۲۰۱۸-۰۴-۲۲ ۱۶:۵۰:۵۲همه چیز در مورد برنامه نویسی تحت وبفوت کوزه گری برنامه نویسی http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/Footsteps-Programming-2.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۱۸ ۱۱:۰۰:۵۲۲۰۱۸-۰۴-۲۲ ۱۵:۵۴:۳۹فوت کوزه گری برنامه نویسینقش برنامه نویس ها http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/role-of-programmers-in-changing-the-world-5.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۱۵ ۱۱:۰۳:۱۰۲۰۱۸-۰۴-۱۵ ۱۴:۲۶:۱۵برنامه نویسا چجوری دنیا رو تغییر میدن؟programing1 4 - چهار چالش برنامه نویسی http://videohelping.ir/wp-content/uploads/2018/04/programing1-4.jpg ۴۰۰ ۴۹۵ فرزانه نقش بندی https://irprogram.com/wp-content/uploads/2017/08/Main_Logo_For_irpgromgm.png فرزانه نقش بندی۲۰۱۸-۰۴-۱۲ ۱۱:۰۰:۰۴۲۰۱۸-۰۴-۱۵ ۱۶:۴۴:۲۳از تصورات غلط دوری کنین و یه برنامه نویس بشین!

اطلاع از جدیدترین مقالات irprogram:

نوشته چهار چالش برنامه نویسی اولین بار در irprogram. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *